defragmentacja dysku

1. Defragmentacja dysku -  Dlaczego należy defragmentować twardy dysk?

Fragmentacja dysku to zasługujący na uwagę, bardzo podstępny proces,który znacznie spowalnia funkcjonowanie komputera, jeżeli nie podejmie się odpowiednich kroków. System operacyjny Windows w dowolny sposób umieszcza pliki i programy na twardym dysku, właściwie tam gdzie jest miejsce. Plik nie koniecznie musi więc zostać zapisany w określonym, stałym  miejscu. W wyniku tego twardy dysk ulega, po upływie czasu, fragmentacji. Setki plików są rozproszone i rozdzielone w różnych miejscach na twardym dysku. Ponieważ informacja nie jest wówczas łatwo dostępna powoduje to znaczne spowolnienie czasu reakcji komputera.

defragmentacja dyskuDefragmentacja dysku za pomocą specyficznego oprogramowania do defragmentacji, jak na przykład słynny Full Disk Figther lub Performance Toolkit poprawi znacznie wydajność twojego komputera. Podczas procesu defragmentacji wszystkie części pliku są łączone ponownie w jednym miejscu na twardym dysku. To oprogramowanie do defragmentacji wykonuje wszystko automatycznie, porządkując wszystkie foldery i pliki, zależnie od sposobu używania komputera! Można też zrobić samemu, ręcznie, ale procedura ta może zająć dużo czasu, ponieważ trzeba powtórzyć defragmentację oddzielnie dla każdego twardego dysku. Poniżej, pod tym artykułem możesz znaleźć opis procesu defragmentacji wykonanej ręcznej. W każdym razie, defragmentacja twojego komputera za pomocą dobrego oprogramowania do defragmentacji lub optymalizacji Windows z pewnością znacznie przyspieszy działanie twojego komputera.


Ważne uwagi, zanim zaczniesz ręcznie defragmentować twardy dysk swojego komputera:

  1. Upewnij się, czy wszystkie pliki, takie jak zdjęcia, e-maile, pliki robocze itd. znajdują się na kopii bezpieczeństwa nośnika zewnętrznego media device, jak na przykład dodatkowy twardy dysk, DCROM, DVD albo Flashcard.
  2. Upewnij się, że twardy dysk jest niezainfekowany –  zastosuj CHKDSK , aby twardy dysk zeskanować i naprawić.
  3. Pozamykaj wszystkie otwarte programy  – włącznie ze skanerami antywirusowymi i innymi programami, których ikony znajdują się w pasku zadań Windows.
  4. Postaraj się by twój komputer był na stałe podłączony do źródła elektryczności i by dopływ prądu nie został gwałtownie odłączony. Jeżeli wyłączysz komputer podczas defragmentacji, twardy dysk może ulec uszkodzeniu i również twój system operacyjny może zostać uszkodzony.
  5. Defragmentacja dysku. Tutaj możesz znaleźć instrukcje ręcznego defragmentowania twardego dysku.
defragmentacja dysku
Fabricante: PC Tools, SpamFighter, Uniblue, Paretologic, Auslogics
5 Basado en 5 Opiniones